Spartak – Crvena zvezda 2:3 (1:2)

Subotica, Gradski stadion, gledalaca: oko 5.000. Sudija: Igor Kocić (Vlasotince). Strelci: 1:0 Milić u 6. minutu, 1:1 Grujić u 31. minutu, 1:2 Katai u 45+6. minutu, 2:2 Makarić u 48. minutu, 2:3 Jović u 81. minutu

Spartak: Janošević (26. Mirković), Farkaš, Kovačević, Antonić, Milošević, Makarić  (80. Mrkela ), Jočić, Tumbasević, Milić, Torbica, Ilić (68. Bogunović )

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković, (88. Jovanović), Ibanjez, Donald, Grujić, Katai, Plavšić, Srnić (69. Jović), Vijeira (78. Sikimić ).

Spartak nije uspeo da prekine pobedonosnu seriju Crvene Zvezde. Beograđani su slavili u Subotici u meču koji je obilovao golovima i kvalitetnom igrom oba rivala. Beograđani su do pobede stigli golom Jovića u 81. minutu.

Spartak je izuzetno ofanzivno započeo utakmicu. Prvu priliku su imali u 2. minutu a već u 6. došli do prednosti, Ilić je uposlio Milića koji je odlično šutirao između Donalda i Pavićevića za vodstvo od 1:0.  Zvezda je uspela da se trgne i preuzme kontrolu igre. Pokušao je Vijera a zatim i Ibanjez iz slobodnog udarca nakon prekršaja nad Plavšićem.  Spartak je pokušavao iz brzih kontra napada a dobre šanse su propustili Tumbasević i Torbica.

U 26. minutu povredio se golman Janošević čije mesto je među stativama zauzeo Nikola Mirković. Zvezda je nastavila sa napadima i u 31. minutu izjednačila rezultat. Plavšić je prošao po levoj strani uposlio na suprotnoj slobodnog Grujića koji prerciznim udarcem poravnava rezultat. Par minuta kasnije Katai je pogodio gornji deo prečke Spartakovog gola. Crvena Zvezda je do vodstva došla u 6 minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Vijeri se probio po levoj strani uposlio na suprotnoj Kataija koji pogađa praznu mrežu.

Nastavak susreta doneo je novo izjednačenje, nakon samo tri minuta igre u nastavku Torbica je uposlio slobodnog Makarića koji odličnim šutem sa oko 16 metara loptu šalje u levi gornji ugao za 2:2.  Crvena Zvezda je ponovo uspostavilakontrolu igre, međutim odbrana Spartaka je uspešno otklanjala svaku opasnost sve do samog finiša utakmice. Sudija Kocić je u 81. minutu dosudio slobodan udarac u korist beograđana iskosa sa leve strane, prekid je izveo Ibanjez koji loptu šalje u peterac Spartaka tu se najbolje snašao Jović i spretno je smestio u mrežu za konačnih 2:3.

Dva minuta pre kraja Spartak je mogao do boda,  iznenadna prilika se ukazala Kovačeviću koji je pokušao glavom sa sa tri metra i proslavio golmana Kahrimana koji krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Lopta iz kornera dolazi do Bogunović koji postiže gol, međutim sudija ga poništava zbog ofsajda.