Napredak – Spartak Ždrepčeva krv 1:0 (1:0)

Stadion Mladost Kruševac. Sudija: Šegrt J. Strelci: 1:0 Prijović (17.)

Napredak: Petrić, Prijović (66. Matić), Kerkez, Mršić, Jovanović, Bastajić, Putinčanin, Stanković (74. Ljubomirac), Rosnup (52. Knežević), Čečarić (74. Krstić), Šarić (66. Vukajlović).

Spartak Ždrepčeva Krv: Manojlović, Tanasin, Bogićević, Ostojić, Vitorović (85. Vidović), Toševski (66. Marinković), Đurasović, Tumbasović, Bijelović, Todoroski (66. Abraham), Hrstić (85. Bugarin).

Spartak nije uspeo da osvoji bodove u Kruševcu što donosi dodatno opterećenje za ekipu u nastavku sezone i veliku borbu za opstanak. Utakmicu je presudio gol mladog Prijovića u 17. minutu susreta čime je Napredak došao do vredna tri boda i mirnijeg nastavaka sezone.

Prvo poluvreme pripalo je domaćinu koji je vršio stalan pritisak. Poveli su u 17. minutu kada je Putinčanin uputio centaršut sa desne strane, lopta je na suprotnoj strani došla do Prijovića koji šutira levom nogom i od stative se odbija u mrežu za 1:0. Do kraja poluvremena Napredak je imao šanse preko Čečarića i Šarića. Spartak je zapretio u 31. minutu, kada je Todoroski izveo slobodan udarac i loptu poslao preko gola.

Početak drugog poluvremena pripao je subotičanima. Hrstić je imao dve prilike prvu je odličnom reakcijom spasao golman Petrić a drugi put mu je šut izblokirao Prijović. Kako je meč odmicao domaćini su upeli da smanje pritisak ka svom golu i čak imali par prilika da dupliraju prednost. Do kraja meča nije bilo više golova pa je Napredak osvojio tri veoma vredna boda za opstanak.

Spartak se trenutno nalazi na 14. mestu i u sledećem kolu koje je na programu u četvrtak 27. aprila na Gradskom stadionu u Subotici dočekuju ekipu Javora.