Spartak Ždrepčeva krv – Novi Pazar 1:2 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 200. Sudija: Jovan Šegrt. Strelci: 1:0 Nikolić (12.), 1:1 Mujezinović (41.),  1:2 Zimonjić (87.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Vidaković (90. A. Bogićević), Milošević, Shimura, Bogićević (90. Rajović), Filipović (68. Todoroski), Tošeski, Đurasović (68. Vidović), Srećković (83. Mihajlović), Tufegdžić, Nikolić

Novi Pazar: Vujanac, Vlajković, Delimeđac, Trtovac (70. Islamović), Joksimović, Mujezinović (60. Mustapha), Jović (80. Zimonjić), Pavišić, Lončar, Dimić (90. Nikčević), Čečarić (90. Kiković)

Spartak je poražen u važnoj utakmici koja ih je vodila u borbu za plej of. Subotičani su poveli, Novi Pazar poravnao a zatim su domaći propustili priliku sa penala za novo vodstvo što su gosti iskoristili i golom u 87. minutu stigli do pobede i osvajanja tri boda u Subotici.

Utakmica je počela sa malom svečanosti, predsednik kluba Nikola Simović uručio je poklon Lazaru Tufegdžiću za njegov 100 nastup u dresu Spartaka.

Odlično su domaći otvorili utakmicu, nakon početnog odmeravanja snaga Milošević je 12. minutu odlično uposlio Nikolića koji iskusno donosi svoj tim u vodstvo od 1:0. Uzvratili su gosti preko Lončara nakon čijeg šuta je lopta pogodila nekoga od odbrambenih igrača i završila u korneru. Strelac prvog gola Nemanja Nikolić našao se u idealnoj prilici u 27. minutu, nakon što ga je uposlio Lazar Tufegdžić šutirao je volejom iz prve, ali lopta odlazi iznad gola. Tri minuta kasnije u korist domačina je dosuđen slobodan udarac sa oko 20 metara pošto je Lončar  prekršajem zaustavio Srećkovića. Pokušao je Stefan Milošević iz slobodnog udarca i pogodio živi zid. Nastavio je Spartak sa novim napadima te se u prilici našao ponovo Nikolić čiji šut krajnjiom naporom brani golman Vujanac. U 40. minutu Tufegdžič je uposlen dubinskom loptom, ali ponovo je na visini zadatka bio gostujući golman. U finišu prvog poluvremena gosti su kaznili silne neiskorištene prilike subotičana, Mujezinović je dobio loptu na desnoj strani prevario dvojicu čuvara i savladao golmana Dubljanića za 1:1.

Početak drugog poluvremena protekao je u velikoj borbi dva rivala za važne bodove. Spartak je postigao gol u 60. minutu, Srećković je uposlio Tufegdžića koji loptu šalje u mrežu, međutim nakon intervencije iz VAR sobe gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Odličnu priliku za vodstvo Golubovi su imali u 66. minutu kada je u šesnaestercu oboren Tufegdžić, nakon intervencije iz VAR sobe dosuđen je penal. Na veliku žalost subotičke publike propala je i ova šansa za novi pogodak, pošto je šut Nikole Srećkovića odbranio golman Vujanac. Nastavili su domaći sa napadima, međutim nisu mogli da probiju pokretljivu odbranu Novog Pazara. Gosti su se opredelili za čuvanje svog gola a iz kontranapada pokušavali da iznenade protivnika. Uspelo im je to u 87. minutu, Čečarić je prosledio loptu do Zimonjića koji sa ivice šesnaest metara loptu šalje u mrežu za rezultatski preokret 1:2.