Radnik – Spartak Ždrepčeva krv 2:1 (2:0)

Surdulica. Stadion FK radnik. Gledalaca: oko 1500. Sudija: Stojilković Igor. Strelci: Igor Mišan (26.) i Miloš Adamović (32.) za Radnik. Ognjem Mudrinski (71. min) za Spartak Ždrepčevu krv.

Radnik:  Čančarević Ognjen, Mladenović Siniša, Milovanović Miloš (77. Stanković Miloš), Adamović Miloš, Lukić Nenad (90. Zlatković Igor), Radović Nikola (62. Liščević Zlatko), Pavlović Vladan, Gojković Aleksandar, Pejčić Bratislav, Mišan Igor i Vuković Slobodan.

Spartak Ždrepčeva krv: Mirković Nikola, Farkaš Danijel, Ćalasan Nemanja, Radovanović Aleksandar, Anđić Marko, Ajuru Nnaemeka (76. Mrkela Andrej), Jočić Branimir (46. Glavčić Nemanja), Torbica Vladimir (60. Krmar Milivoj), Milić Nemanja, Ivanović Đorđe i Mudrinski Ognjen.

Subotičani su doživeli prvi poraz u ovoj sezoni. Izgubili su od Radnika u Surdulici sa 2:1 u meču u kojem je domaćin postigao dva gola za 6 minuta i tako rešio pitanje pobednika.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu, Adamović je u 7. minutu uputio oštar udarac sa oko 25 metara iz slobodnog udarca, ali je golman Mirković odličnom intervencijom loptu izbacio u korner. Uzvratili su fudbaleri Spartaka preko Ivanovića koji je pokušao iz daljine no lopta pogađa nekoga od odbrambenih igrača. Par minuta kasnije Mudrinski je pokušao glavom, ali lopta ide pravo u ruke golmana Radnika. Domaćini su poveli u 26. minutu nakon auta koji je izveden sa leve strane. Lopta je došla do Lukića koji jeuposlio Mišana koji pored četvorice odbrambenih igrača šalje loptu u mrežu za 1:0. Samo šest minuta kasnije novi gol za Radnik. Pavlović je prošao po levoj strani uposlio Radovića koji je poslao povratnu do Adamovića kome nije bilo teško da duplira prednost. Do kraja prvog poluvremena Spartak je imao dve odlične prilike da smanji rezultat. Torbica je pokušao iz slobodnog udarca sa 17 metara da bi u samom finišu utakmice Ivanović uputio odličan šut sa oko 20 metara. Gađao je sastav stative i prečke, no golman Čančarević je paradom sačuvao svoju mrežu.

Spartak je imao terensku inicijativu tokom celog drugog poluvremena. Smanjili su prednost domaćina u 71. minutu, kada se Milić odlično probio po desnoj strani usposlio Mudrinskog koji odličnim šutem loptu šalje pod prečku za 2:1. Šest minuta kasnije odličnu priliku domaćina zaustavlja golman Mirković koji je na vreme istrčao i padom zaustavio Gojkovića koji je bio sam pred golom Spartaka. Nakon postignutog gola pojačali su pritisak, međutim nisu uspeli da izjednače rezultat.