Čukarički – Spartak Ždrepčeva krv 2:0 (0:0)

Stadion Čukaričkog. Gledalaca: oko 350. Sudija: Nenad Minaković. Strelci: 1:0 Badamosi (51.), Tošić (83.)

Čukarički: Mićović, Stevanović, Kovačevič, Vujadinović, Tošić, Mijailović, Docić (62. Petković), Owusu (73. Ndiaye), Lučić (80. Roganović), Adžić (73. Kovač), Badamosi

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Mitrović (80. Vitorović), Filipović (87. Đurasović), Ostojić, Tumbasević (62. A. Đurasović) , Šćepanović (62. Stanić), Todoroski (62. Rošević), Tanasin, Bijelović, Obradović, Srećković.

Fudbaleri Spartaka poraženi su u utakmici 5. kola Super lige u Beogradi od ekipe Čukaričkog sa 2:0. Bio je ovo prvi poraz subotičana u novoj sezoni. Odlično su parirali kvalitetnom protivniku u prvih 45 minuta da bi u nastavku susreta domaćin preko kvalitetnih pojedinaca došao do pobede.

Prvu priliku na utakmici imao je Čukarički već u 2. minutu susreta, preko Ovusua koji je nadmudrio odbranu Spartaka, ali ne i golmana Manojlovića.  Pokušao je kasnije Dodić iz slobodnog udarca ali je lopta završila prvo u živom zidu a zatim preko gola. Uzvratili su subotičani, pokušao je Bijelović i proslavio golmana Mićovića. Spartak je odlično zaustavljao pokušaje domaćina te su izostale prave prilike za njihovo vodstvo u prvom poluvremenu.  Pokušao je Badamosi u 35. minutu iz daljine, međutim siguran na golu je bio Manojlović.

Postigli su subotičani gol čim se krenulo sa centra u drugom poluvremenu, međutim nakon konsultacija iz VAR sobe pogodak Todoroskog je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Domaćin je prednosti došao u 51. minutu, Tošić je sa svoje polovine uposlio Badamosija koji je silovito ušao u šesnaesterac Spartaka i pored odbrambenih igrača loptu nesmetano poslao u mrežu za 1:0. Minut kasnije Manojlović je sprečio siguran pogodak Lučiću koji se našao sam ispred njega. Spartak je imao šansu za poravnanje u 55. minutu, međutim lopta nakon šuta Todoroskog završava pored gola. Konačan rezultat postavio je Nemanja Tošić u 83. minutu nakon odlično izvedenog slobodnog udarca sa oko dvadeset metara.