Spartak Ždrepčeva krv – Javor 1:1 (0:1)

Gradski stadion u Subotici . Gledalaca oko 500. Sudija: Dejan Santrač. Strelci:: 0:1 Stojaković u 44., 1:1 Radovanović u 89. minutu.

Spartak Ždrepčeva Krv: Mirković, Stojković, Pavićević (67. Žong), Radovanović, Anđić, Kovačević, Glavčić (59. Krmar),  Torbica, Milić, (54. Savković), Ivanović, Mudrinski.

Javor: Đogatović, Terzić, Milović, Karišik, Amanović, Tomanović, Đokić, Stojaković (76. Jovanović), Gafurov (56. Sević), Spremo (86. Milisavljević), Bjedov.

Subotičani su na premijeri pred svojom publikom podelili bodove sa Javorom odigravši 1:1. Gosti su poveli u finišu prvog poluvremena, međutim subotičani su se razigrali u nastavku i golom Radovanovića u samom finišu utakmice osvojili vredan bod.

Prvo poluvreme proteklo je u nervoznoj i nepovezanoj igri domaćeg tima. Prvi put su zapretili tek nakon pola sata igre kada je kapiten Vladimir Torbica prosledio loptu do Ivanovića koji je centrirao a Milić glavom tukao prema golu gde golman Đogatović otklanja opasnost. Gosti su do vodstva došli u 44. minutu. Slobodan udarac sa oko dvadesetak metara izveo je Stojaković. Lopta je uz samu stativu ušla u mrežu za veliku radost igrača Javora.

U nastavku meča Spartak je zaigrao znatno bolje. Prvu šansu imao je Ivanović u 50. minutu koji glavom loptu šalje preko gola. Usledila je totalna ofanziva domaćina koji je vršilo stalan pritisak. Ređale su se prilike a jednu od najboljih propušta Mudrinski u 69. minutu. Ivanović je poslao loptu u peterac, pokušao je neko od odbrambenih igrača Javora da je izbaci, međutim ona dolazi do Mudrinskog koji je šalje preko gola. Samo tri minuta kasnije još jedna idealna prilika za plave golubove. Krmar je izveo korner, lopta je došla do Torbice koji je silovito tukao ali golman Javora, Šogatović je otklonio opasnost. Subotičanima se isplatila ofanziva u poslednjim trenucima meča, Torbica je izveo korner a Radovanović glavom loptu šalje u mrežu za 1:1 u 89. minutu.

Mogli su fudbaleri Javora i do sva tri boda međutim prečka je zaustavila šut Milovića u poslednjim trenucima susreta.