Spartak Ždrepčeva krv – Dinamo Tbilisi 1:1 (0:0)

Strelci: 1:0 Đenić (57. min), 1:1 Ergemlidze (90+2. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Tekijaški, Milošević, Kerkez, Đorđević, Glavčić, Mladenović, Marčić, Đenić, Obradović, Denković. Igrali još. Tufegdžić, Dunđerski, Šormaz, Tripković

Dinamo Tbilisi: Perales, Rukhala, kobouri, Iashvili, Mongli, Ivanisenya, shengelia, Papava, Shulai, Kutalia, Carbia. Igrali još: Mediub, Kardava, Ergemlidze, Rojano, Gabitashvili.

Spartak je  nakon pobede i poraza u trećoj utakmici zabeležio nerešen rezultat protiv FK Dinamo Tbilisi do sada najkvalitetnije ekipe. Bili su subotičani na korak do pobede, međutim u poslednjim trenucima susreta Dinamo je preko Ergemlidze došao do poravnanja.

Dobar meč su odigrali fudbaleri Spartaka koji su bili bliži pobedi, stvorili su nekoliko odličnih prilika iz kojih je bilo teže promašiti gol nego loptu ugurati u mrežu. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Đenić, međutim prvih 45 minut azavršeno je bez golova.

Početkom nastavka Đenić se iskupio za par promašaja i doveo Spartak u vodstvo u 57. minutu. U samom finišu utkmice subotičani su propustili priliku da zabeleže novu pobedu pošto je Ergemlidze postigao fantastičan gol u 92. minutu za 1:1.

Nakon susreta šef struke Predrag Rogan bio je zadovoljan zalaganjem i igrom svojih momaka, osim u fazi realizacije pošto su izostavljene brojne prilike.  – Odigrali smo izuzetno kvalitetnu utakmicu protiv dobrog protivnika. Mislim da smo zaslužili pobedu sa više golova razliku a suprotno od toga primili smo jedan fantastičan gol u poslednjim sekundama utakmice, što ne bi smelo da nam se dešava. Neke situacije koje smo imali pred njihovim golom trebali smo mirnije da rešavamo i bolje da iskoristimo. Ovo su pripreme, možda je malo i umor učinio svoje. Moram da napomenem da momci izuzetno rade, pokazali su jednu dobru trkačku sposobnost, veliko požrtvovanje, dobar odnos koji samo može da ohrabri.

Strelac jedinog gola Dejan Đenić kritično se osvrnuo na svoju igru –  Nesrećno smo primili gol u poslednjim trtenucima meča. Mislim da smo bili mnogo bolji, imali smo nekoliko odličnih prilika, pre svih, ja nisam realizovao dve odlične šanse. Postigao sam gol, ali moglo je to mnogo bolje. Igra obećava, pokazali smo danas volju i htenje i nadam se da će nam uz odličan rad to sve pomoći da se bolje plasiramo u prvenstvu. Sada su nam noge „teške“, naporno se radi, ali kada počne prvenstvo sve će to doći na svoje mesto i očekujem da brzo pobegnemo iz opasne zone.