Spartak Ždrepčeva Krv – Partizan 3:2 (1:2)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 1,300. Sudija: Zoran Široki. Strelci: 0:1 Stevanović (12.), 1:1 Nikolić (29.), 1:2 Stevanović (44.), 2:2  Nikolić (57.), 3:2 Denković (69.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dokić, Ivančević, Srećković (78. Jovanović), Vidaković, Denković (90. Vujanović), Dunđerski, Marčić, Urošević, Vidović, Bijelović (46. Šormaz – 89. Baić), Nikolić

Partizan: Stojković, Brežančić, Ostojić, S. Pavlović,, Miletić (73. Smiljanić), Šćekić, Zdjelar (46. Souma), L. Pavlović, Asano (59. Lakčević – 77. Vitas), Stevanović, Sadik (59. Matić).

Spartak je pred svojim navijačima uspeo da savlada Partizan u utakmici koja je obilovala golovima. Istakli su se Nikolić u redovima domaćina i Stevanović kod crno-belih sa po dva postignuta gola, ali veća želja ekipe Spartaka donela je na kraju radost subotičkoj publici.

Početak utakmice nije nagoveštavao goleadu. Prvi pokuašj imao je Partizan u 8. minutu preko Stevanovića čiji šut lako brani mladi Dokić. Četiri minuta kasnije Stevanović je odlično izveo slobodan udarac sa oko 20 metara i loptu poslao u mrežu za 0:1. Beograđani su preko sadika i Asana mogli da dupliraju vodstvo, međutim izsotala je njihova završnica. Spartak se vratio u meč u 29. minutu, Nikolić je nadmudriuo Zdjelara šutirao ka golu, lopta je zakačila Ostojića promenila putanju i savladala Stojkovića za 1:1. U samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu, Partizan je došao do prednosti i to ponovo golom mladog Stevanovića nakon duplog pasa sa Sadikom za 1:2.

Drugo poluvreme Spartak je započeo otvorenijom igrom. Šansu za poravnanje imao je Šormaz u 53. minutu, koji je ušao u nastavku susreta umesto Bijelovića, međutim lopta posle njegovog šuta odlazi tik pored gola. Subotičani su do izjednačenja stigli u 59. minutu, drugim golom Nikolića na utakmici. Nakon kornera, Nikolić je bio najsnalažljiviji i sa par metara u padu po drugi put savladao golmana Partizana za 2:2.

Partizan je tek tada krenuo agilnije i Suma je propustio dve odlične šanse da svoj tim po treći put dovede u vodstvo. Uzvratili su i subotičani u 69. minutu, Denković je odlično šutirao sa desetak metara i doveo Spartak u vodstvo od 3:2. Pokušali su do kraja utakmice igrači Partizana da osvoje bar bod, međutim nisu uspeli da stvore izgledniju priliku.