Spartak Ždrepčeva Krv – Mladost 3:3 (2:1)

Gradski stadion u Subotici. Sudija Novak Simović. Gledalaca oko 500. Strelci: 1:0 Čečarić (6. min), 1:1 Milosavljević (31.), 2:1 Savković (38.), 3:1 Savković (53.), 3:2 Trifunović (56.), 3:3 Pejović u 57. minutu.

Spartak Ždrepčeva krv: OSTOJIĆ Miloš, ĆALASAN Nemanja, STOJKOVIĆ Aranđel, KERKEZ Dejan, JOČIĆ Branimir (71. GLAVČIĆ Nemanja) , SHIMURA Noburu, HAJDIN Stefan, SAVKOVIĆ Mile, ABAZ Emil (62. DUNĐERSKI David), ČEČARIĆ Bojan (87. TORBICA Vladimir), IVANOVIĆ Đorđe.

Mladost: PETRIĆ Nikola, MILOŠEVIĆ Ivan, TRIFUNOVIĆ Miloš, PEJOVIĆ Aleksandar, PEŠIĆ Ivan, ODITA Obiora (88. SINĐIĆ Uroš), RADIVOJEVIĆ Vladimir (93. MARIĆ Slavko), TUMBASEVIĆ Janko, MILOŠEVIĆ Bogdan (69. ANDRIĆ Nikola), MILOSAVLJEVIĆ Stefan, ŠATARA Miloš.

Fudbaleri Spartaka su podelili bodove sa ekpom Mladosti, iako su u 53. minutu imali prednost od 3:1. Gosti su postigli dva gola u dva minuta za poravnanje i podelu bodova.

Utkamica je počela šansom Spartaka u drugoj minutu kada je Hajdin ubacio loptu sa leve strane a Čečarić za malo zakasnio. Međutim, već u sledećem napadu subotičanisu došli do vodstva i to preko Čečarića koji je sada sa par metara iz jedne gužve loptu poslao u mrežu. Samo dva minuta kasnije nova odlična prilika za Ivanovića čiji šut sa desetak metara brani golman Petrić. Mladost je odgovorila preko Miloševića čiji šut brani golman Ostojić. U 16. minutu Ivanović je dobio odličnu dubinsku loptu, spretno se oslobodio svog čuvara no odbrana Mladosti, ipak rešava problem. Desetak minuta kasnije izveden je korner sa desne strane, lopta dolazi do Ivanovića koji pokušava sa osamnaest metara i loptu šalje iznad prečke. Usledio je odličan prodor Savkovića po levoj strani koji je prošao čak tri igrača Mladosti uposlio Ivanovića koji loptu šalje pored gola.

Nakon pola sata igre Mladost je kaznila promašaje subotičana. Slobodan udarac sa oko 20 metara odlično je izveo Milosavljević, poslavši loptu u gornji ugao za 1:1. Vrlo brzo su subotičani došli do novog vodstva. Odličnom brzom akcijom izigrali su odbranu Mladosti, lopta je došla do usamljenog Savkovića koji pogađa mrežu za 2:1.

Drugo poluvreme počelo je inicijativom Spartaka. danas odlični Savković je u 56. minutu postigao odličan gol sa 18 metara za velikih 3:1. Umesto da meč privedu mirnuokraju fudbaleri Spartaka su dozvolili protivniku da za samo dva minuta anulira veliku prednost. Trifunović je u 56. minutu iskoristio odbijenu loptu od golmana Ostojića i smanjio na 3:2. Samo minut kasnije Pejović sa 20 metara odličnim šutem donosi poravnanje za 3:3.

Mladost je u 65. minutu mogla i do rezultatskog preokreta, srećom po domaće, prečka je zaustavila šut Trifunovića. Tri minuta kasnije u prilici se našao dvostruki strelac Savković čiji šut brani golman Petrić. U finišu utakmice pokušao je Šimura no lopta odlazi tik iznad prečke. Mladost je mogla do celog plena i u 94. minutu kada je lopta posle brze akcije došla do Milosavljevića čiji šut odlazi pored same stative u gol aut.