Partizan – Spartak 4:0 (3:0)

Beograd, Stadion Partizana. Glavni sudija: Danilo Grujić. Strelci: 1:0 Natho (17.), 2:0 Sadik (39.), 3:0 Suma (41.), 4:0 Ivanović (77. minut iz penala)

Partizan: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Natho (46. Šćekić), Asano, Suma (75. L. Pavlović), F. Stevanović, Sadik (65. Ivanović); Trener: Savo Milošević.

Spartak: Dokić, Ivančević, Otašević, Tekijaški, Milošević, Marčić, Vidaković, Srećković (46. Gojkov), Tufegdžić (87. Andrezinjo), Denković, Obradović (62. Baić); Trener: Vladimir Gaćinović.

Fudbaleri Spartaka nisu uspeli da iznenade Partizan, koji je pokazao svoj kvalitet posebno u fazi napada. Beograđani su bili uverljivi i na svom terenu slavili sa 4:0.

Spartak je zapretio u 4. minutu, Denković je uputio centaršut sa desne strane, međutim odbrana beograđana otklanja opasnost. Partizan je u 12. minutu propustio odličnu priliku, Sadik se našao sam ipred golmana Dokića, ali pošto je oklevao u šutu, Tekijaški je uspeo da se vrati i da izblokira loptu u poslednjem momentu. U sledećem minutu ponovo je u šansi bio Sadik, koji ovaj put pogađa stativu.

Partizan je poveo u 17. minutu. Dokić je supeo da odbrani šut Asana iskosa sa desne strane, međutim u nastavku akcije lopta dolazi do Sadika koji je čudnom reakcijom nesvesno uposlio Nathoa koji je bio nemilosrdan za subotičane. Uzvratio je Spartak preko Denkovića koji je uputio odličan šut sa 20 metara, međutim lopta odlazi tik iznad prečke. Subotičani su nastavili sa napadima, ali odbrana domaćina je uspešno otklanjala opasnosti. Partizan je duplirao prednost u 38. minutu, Natho je idealno pronašao Sadika koji je ovaj put iskoristio zicer i pogodio mrežu Spartaka za 2:0. Samo tri minuta kasnije crno-beli su postigli novi gol. Iz akcije koju je započeo Natho, lopta je došla Sadika koji je uposlio Sumu za velikih 3:0 u 41. minutu.

U nastavku meča splasnuo je ritam utakmice, domaćini su verovatno bili zadovoljni visokim vodstvom  dok je napade Spartaka uspešno zaustavljala odbrana beograđana. Konačan rezultat postavljen je u 77. minutu, golman Dokić oborio je Lazara Pavlovića u svom kaznenom prostoru a siguran izvođač najstrože kazne bio je nekadašnji igrač subotičana, Đorđe Ivanović.

Najbolju šansu ma utakmici Spartak je imao u 80. minutu, mladi  Baić se sjajno probio po levoj strani, pobegao svojim čuvarima, prevario i golmana Stojkovića, ali je sa gol linije loptu izbacio Urošević te sprečio siguran pogodak.

Prvenstvo se nastavlja u sredu, kada Spartak na svom terenu dočekuje Mačvu.