Spartak Ždrepčeva krv – Metalac 4:1 (0:1)

Gradski stadion u Subotici, bez gledalaca. Sudija: Bojan Nikolić. Strelci: 0:1 Katanić (10.), 1:1 Shimura (51.), 2:1 Denković (59.), 3:1 Nikolić (67.), 4:1 Vidaković (87.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Milošević (87. Vidović), Marčić (80. Vidaković), Shimura, Srećković (64. Savković), Tufegdžić, Denković (78. Baić), Nikolić (87. Bijelović)

Metalac: Puletić, Vlalukin, Vasiljević, Vranjanin, Antonijević (Pecelj), Zoćević (81. Arambašić), Jokić (57. Popović), Grbović (71 Đurić), Desančić, Maksimović, Katanić.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi zabeležili su treću uzastopnu pobedu. Utakmica je loše počela za subotičane, gosti su poveli u 10. minutu, međutim u drugom poluvremenu plavi Golubovi su pokazali svoj kvalitet i na kraju sasvim zasluženo ubedljivo slavili.

Prvi su zapretili domaći preko Denkovića, no lopta odlazi pored gola. Uzvratili su gosti iz Gornjeg Milanovca i to golom u 10. minutu, akciju koju je započeo Vranjanin završio je Katanić za 0:1. nakon datog gola, gosti su se povukli dok je Spartak vršio stalan pritisak. Najbolju prliku za poravnanje imali su u 32. minutu, Nikolić je uposlio Denkovića koji je izbio sam ispred golmana Metalca i sa desetak metara uputio oštar šut, međutim golman Puletić je uspeo loptu da skrene u korner. Pet minuta kasnije Shimura je glavom iz neposredne blizine loptu poslao pored gola. Šansu u završnici ima je i Nemanja Nikolić, ali su igrači na predah otišli sa minimalnim vodstvom gostiju.

Nastavak utakmice doneo je mnogo ofanzivniju igru Spartaka. Nakon pet minuta igre Tekijaški je nakon asistencije Miloševića pokušao glavom da bi golman Puletić loptu poslao u korner. Iskoristili su ovu priliku domaćini i nakon ubačaja iz ugla Srećkovića najbolje se u kaznenom prostoru snašao Shimura koji poravnava na 1:1. Postignut gol osokolio je subotičane koji su igru prebacili na polovinu terena koji je pripadao Metalcu. Umalo je Tufegdžić doneo vodstvo samo par minuta kasnije. Samo četrnaest minuta igre u nastavku susreta bilo je dovoljno Spartaku da dođu do rezultatskog preokreta, Tufegdžić je na suprotnoj strani upsolio Denkovića koji sa ivice kaznenog prostora pogađa mrežu za 2:1.

Prednost Spartaka povećao je Nikolić u 67. minutu odličnim lob udarcem nakon greške odbrane gostiju. Nisu posustajali domaći igrači, uprkos sigurnom vodstvu nastavili su sa pritiscima. Metalac je uspeo da uzvrati u 71. minutu, Popović se oslobodio svog čuvara, ali lopta posle njegovog šuta završava pored gola. Katanić, trelac vodećeg gola za Metalac, pogodio je stativu u 78. minutu da bi konačan rezultat od 4:1 postavio Vidaković u 87. minutu na asistenciju Savkovića.