Mačva – Spartak Ždrepčeva krv 0:4 (0:3)

Stadion  FK Mačva – Šabac. Sudija:  Šegrt Jovan. Strelci: 0:1 Nikolić (30.), 0:2 Nikolić (36.), 0:3 Tufegdžić (43.), 0:4 Marčić (58.)

Mačva: Gordić, Pejović, Ivić (61. Obrovac), Marković (61 Ortiz), Dabić (83. Tripković), Mijailović, Dukić, Zukanović, Ristivojević, Adamović (83. Šušnjar), Knežević (52. Božić).

Spartak Ždrepčeva krv:  Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Milošević, Šimura (74. Vujanović), Marčić (58. Vidaković), Srećković (74. Đurasović), Tufegdžić, Savković (58. Bijelović), Nikolić (80. Baić)

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi ostvarili su novu ubedljivu pobedu sa kojom su zauzeli drugo mesto na tabeli sa 15 osvojenih bodova iz šest kola. Subotičani su do pobede došli u finišu prvog poluvremena, postigavši tri gola za 13 minuta igre i već tada nagovestili osvajanje nova tri boda.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Tufegdžić je povukao kontru u 30. minutu, uposlio slobodnog Nikolića koji loptu rutinski šalje u mrežu za 0:1. Već u sledećem napadu uzvratio je domaćin, Dabić je centrirao, a Zukanović pogodio spoljni deo mreže.  Raspoloženi Tufegdžić je u 36. minutu ponovo bio kreator pogotka za golubove, proigrao je Nikolića koji iz neposredne blizine postiže svoj drugi gol na utakmici. U finišu prvog poluvremena Tufegdžić je nakon centaršuta Miloševića povećao prednost Spartak Ždrepčeve krvi na 0:3.

Početkom drugog poluvremena domaći igrači su pokušali da uzvrate, međutim nisu stvorili neku izrazitu priliku za gol. Sve nade Mačve raspršio je Marčić golom u 58. minutu za ubedljivih 0:4. U finišu susreta Mačva je imala nekoliko prilika za postizanje gola, ali rezultat se nije menjao.

Nakon odigranih utakmica šestog kola, sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacije nakon koje se nastavlja Super liga. Subotičani u sedmom kolu koje je na programu 12. septembra dočekuju Novi Pazar.