Spartak – Metalac 5:1 (5:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 500. Sudija: Dejan Filipović (Beograd), pomoćnici: Milan Mihajlović, Goran Stanojević (obojica iz Beograda). Strelci: 0:1 Valberto u 16. minutu, 1:1 Ilić u 21. minutu, 2:1 Ilić u 27. minutu, 3:1 Torbica (iz penala) u 32. minutu, 4:1 Ivanović u 38. minutu, 5:1 Ilić u 41. minutu

Spartak: Mirković, Farkaš, Tomić (68. Makarić),  Antonić, Milošević, Šljivić, Jočić, Ivanović,  Torbica (59. Novaković),  Tumbasević, Ilić (65. Milić)

Metalac: Belić, Nikodijević, Rnić, Otašević, Sedlar, Panić, Mijić, Dimitrijević, Valberto (58. Milovanović), Stojanović (46. Ivanović), Merdović (46. Simović).

Spartak je ubedljivo savladao Metalac u drugom kolu plej auta i time osvojio nove važne bodove. Iako su gubili sa 1:0 od 16 minuta subotičani su na odmor otišli sa prednošžu od 5:1. Istakao se Stefan Ilić najbolji pojedinac na terenu i strelac tri gola.

Metalac je bolje otvorio utakmicu. Od samog početka krenuli su sa napadima i u 16. minutu stigli do vodstva. Izveli su peti korner sa desne strane kada je Stojanović pogodio prečku, lopta se odbila do Valberta koji iz gužve uspeva da savlada golmana Mirkovića.

Domaći su se ubrzo konsolidovali i u 21. minutu uspeli da izjednače rezultat. Jočić je sa dvadeset metara pogodio prečku, lopta se odbila do Ilića koji je vešto sprovodi u mrežu protivnika. Metalac je ubrzo uspeo da uzvrati, međutim šut Stojanovića odličnom intervencijom zaustavlja golman Mirković. U 27. minutu Spartak dolazi do rezultatskog preokreta. Akciju je započeo Torbica, pronašao na suprotnoj strani Ivanovića koji nesebično loptu šalje do Ivića a ovaj postiže svoj drugi gol na utakmici za 2:1.

Par minuta kasnije Spartak dolazi do novog gola. Fudbaleri Metalca oborili su Šljivića u kaznenom prostoru. Sudija Fiipović pokazuje na belu tačku, siguran izvođač bio je kapiten Torbica za 3:1. U 38. minutu domaći dolaze do novog gola, koji je proizašao iz akcije Tumbasevića i Ivanovića koju napadač Spartaka uspešno završava za 4:1. Tri minuta kasnije Golubovi postižu i peti gol. Tumbasović je pobegao po levoj strani, ponašao Ilića koji beleži het trik.

U nastavku utakmice opao je tempo igre. Spartak je zapretio preko Ilića u 51. minutu i Ivanovća u 67. min. Odlične šanse Subotičani su imali i desetak minuta pre kraja susreta, prvo je pokušao Milošević iz slobodnog udarca a zatim Makarić glavom.

Na kraju zaslužena visoka pobeda Spartaka, čije je igrače publika ispratila velikim aplauzom za današnju prikazanu igru.