Juče su prvotimci Spartaka imali generalnu probu pred važnu utakmicu u Nišu, meč je odigran u SC “Vujadin Boškov” a protivnik je bio prvi tim Vojvodine.

Meč je završen rezultatom 1-1, a po rečima mnogih naši igrači su propustili veliki broj stoprocentih šansi za pobedu protiv izuzetno jake i raspoložene Vojvodine.

Više o utakmici, u nastavku…

Tekst i slika su preuzeti sa oficijelnog sajta FK Vojvodine

Pred oko 50 gledalaca, strelac za Vojvodinu bio je Babić u 10, dok je gol za Spartak postigao Makarić u 45. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Perić – Vasilić (od 46. Lakićević), Pankov (od 68. Dinga), Rosić (od 46. Novaković), Antić (od 68. Radović) – Puškarić (od 68. Pavkov), Zoćević (od 68. Paločević) – Stanisavljević (od 46. Vukčević), Ivanić (od 46. Kovačević), Babić (od 46. Stamenić)- Mrdaković (od 68. Meri).

Spartak: Žužo – Farkaš(od 46. Jokić), Antonić (od 46. Jondić), Kovačević (od 46. Mrkela), Milošević (od 46. Ilić) – Makarić (od 46. Živković), Jočić (od 46. Spremo), Uzuma (od 46. Alić), Bogunović (od 46. Tešić) – Torbica (od 46. Banjac), Milić (od 46. Marinković).

Vojvodina je došla u vođstvo već u 10. minutu, kada je Babić odlično prošao po levoj strani i rutinski poslao loptu u dalji donji ugao Spartakovog gola.

Igralo se vrlo oštro i borbeno, a Vojvodina je više imala loptu i bila za nijansu bolji rival. U 30. minutu, ekipa Zlatomira Zagorčića je mogla da povede sa 2:0, kada je svoju lucidnost pokazao Mirko Ivanić. Sjajno je uposlio Mrdakovića, koji je izašao sam ispred golmana, ali je šutirao neprecizno.

“Plavi golubovi” su uzvratili već u sledećem minutu. Sevnuo je kontranapad i Milić je istrčao sam ispred Perića, ali je golman Vojvodine sjajnom intervencijom sprečio siguran pogodak. Novu dobru priliku plavo-beli su imali dva minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je Makarić uputio dobar povratni pas ispred šesnaesterca Vojvodine, a Stefan Milošević šutirao snažno, ali za koji centimetar iznad prečke. Slična akcija usledila je i u 45. minutu, s tim da je ovoga puta Uzuma imao priliku da savlada Perića.

U samoj nadoknadi prvog poluvremena, Spartak je imao novu stopostotnu šansu. Torbica je idealno uposlio Milića, napadač Subotičana je opet izašao sam ispred Perića, ali se poprilično obrukao, pošto je promašio čitav gol. No, već u sledećem napadu, gosti su došli do zasluženog izjednačenja.

Bogunović je dobro prošao po levoj strani i uputio idealan centaršut, a na loptu je natrčao Makarić i glavom matirao Perića.

Početak drugog poluvremena protekao je u nešto slabijem tempu, a prvu šansu imala je Vojvodina u 58. minutu. Vukčević je izveo korner, a Kovačević je došao do lopte i uputio udarac, ali je šutirao preko gola.

Nova dobra šansa usledila je u 70. minutu, kada je Paločević dobro centrirao, Dinga zahvatio loptu glavom, ali ni on nije uspeo da pogodi mrežu. Već u sledećem napadu, sjajan solo prodor imao je Džon Meri i dobro šutirao, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored gola. Ubrzo potom lepu priliku imao je i Stamenić, pa zatim Pavkov, ali u oba slučaja nije bilo pogotka.

Do kraja susreta, vredan pomena je još jedino šut Paločevića sa oko dvadesetak metara, ali golova više nije bilo, pa je meč vojvođanskih rivala završen bez pobednika.

Ekipa Spartaka, u utorak putuje u Niš, gde nas u sredu na Čairu, očekuje meč sa neugodnim domaćinom, ekipom Radničkog. Neugodnim u smislu bodovnog salda koji su naši momci uspeli osvojiti na ovom gostovanju. U svakom drugom pogledu grad Niš, klub Radnički i njegovi navijači Meraklije su tradicionalno dobri domaćini a poznato je da su navijačke grupe Marinci i Meraklije zbratimljeni preko dve decenije i da utakmice ova dva tima posmatraju sa jedne tribine uz zajedničko navijanje za oba kluba. Lep događaj u najavi te koristimo priliku da pozovemo ljubitelje fudbala da se priključe i uživaju u lepoj fudbalskoj predstavi.

Utakmica,Radnički Niš – Spartak, je na programu u sredu, 14.10.2015. a početak je zakazan za 15h.