Spartak Ždrepčeva krv – Novi Pazar  2:0 (1:0)

Gradski stadioon u Subotici. Sudija: Lazar Lukić. Strelci: 1:0 Bijelović (22.), 2:0 Srećković (86.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Dunđerki (65. Tanasin), Marinković, Bugarin, Shimura, Tumbasović (60. A.S. Đurasović), Addo (90. Toševski), Bijelović, Stanić (90. A.M. Đurasović), Srećković, Hrstić (60. Rošević)

Novi Pazar: Kljajić, Pešukić, Rubežić, Kurdić, Joksimović (76. Bogdanovski), Momčilović, Filipović (60. Stanojević), Mijić, Radovac (60. Đuričković), Ergelaš (60. Jović), Majdevac.

Fudbaleri Spartaka ostvarili su veoma važnu pobedu. Pred svojom publikom na Gradskom stadionu savladali su Novi Pazar sa 2:0 golovima Luke Bijelovića i Nikole Srećkovića.

Na samom početku utakmice gosti su imali odličnu priliku. Ispred kaznenog prostora lopta je u ruku pogodila Marka Bugarina, zbog čega je dosuđen slobodan udarac. Miloš Mijić je izveo slobodan udarac sa oko 17 metara, odličnom intervencijom Dubljanić je sačuvao svoj gol. Spartak je nakon toga bio opasniji po gol, pokušao je Shimura a zatim Srđan Hrstić. Nastavili su subotičani sa pritiscima. Srećković je idealno prošao po desnoj strani uposlio slobodnog Stanića, međutim Joksimović otklanja opasnost. Nakon šuta Janka Tumbasevića golman Kljajić je loptu izbacio u korner. Udarac iz ugla izveo je Srećković, lopta se odbila daleko u polje do Dunđerskog koji je vratio u šesnaesterac gde se najbolje snašao Luka Bijelovićte loptu poslao u mrežu za 1:0. Do kraja prvog poluvremena Novi Pazar je mogao do izjednačenja, međutim šut Majdevcu brani golman Dubljanić da bi par minuta kasnije u poslednjem trenutku Marinković izbacio loptu ispred Filipovića i time sprečio veliku opasnost za gol subotičana.

Početkom drugog poluvremena Novi Pazar je imao više od igre, prvu priliku propustio je Rubežić glavom. Spartak je uzvratio u 71. minutu kada se istakao golman Kljajić odbranivši šut Roševiću. Pet minuta kasnije nova prilika za Roševića i još jedna odlična odbrana golmana gostiju. Novi Pazar se nije predavao u želji da izjednače napravili su brzu akciju koju je okončao Đuričkovič, ali Dubljanić se nije dao iznenaditi. U finišu utakmice Spartak je rešio pitanje pobednika, nakon duplog pasa sa Stanićem kapiten Srećković je uspeo da savlada Kljajića i postavi konačnih 2:0.