Spartak Ždrepčeva krv – Radnički (Niš) 2:0 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 4.000. Sudija: Obradović Srđan. Strelci: 1:0 Nikolić Nemanja (66. min iz penala), 2:0 Nikolić Nemanja (79. min iz penala). Crveni karton: Pavkov Milan u 49. min. prigovor sudiji (drugi žuti)

Spartak Ždrepčeva krv: OSTOJIĆ Miloš, SHIMURA Noburu, JOČIĆ Branimir, KERKEZ Dejan, NIKOLIĆ Nemanja, GLAVČIĆ Nemanja, VUKČEVIĆ Andrija (88. Tekijaški), SAVKOVIĆ Mile (83. Dunđerski), ČEČARIĆ Bojan (79. Đuričin), STOJKOVIĆ Aranđel, ĆALASAN Nemanja

Radnički: ŽIVKOVIĆ Mladen, MIJAILOVIĆ Andrija, STOJANOVIĆ Slaviša (79. Stanković), STANISAVLJEVIĆ Aleksandar (15. Mrkić), MIĆIĆ Dušan, JOVANOVIĆ Aleksandar, PAVKOV Milan, SIMUNOVIĆ Vladimir, NOMA Ryota, BABIĆ Siniša (54. Stojanović), STANKOVIĆ Nikola.

Fudbaleri Spartaka zabeležili su veoma vrednu pobedu nad ekipom Radnički i time se primakli na korak do izlaska na Evropsku scenu koju čekaju od 2010 godine. Subotičani su do pobede došli u drugom poluvremenu kada su postigli dva gola iz penala i time i treći put u ovoj sezoni savladali nišlije.

Utakmica je počela terenskom inicijativom Radničkog koji je u prvih 12 minuta izveo tri kornera. Spartak je prvi put zapretio u 14 minutu kada je Savković prošao po levoj strani, međutim golman Živković j epravovremeno istrčao sa gola i sačuvao mrežu. Tri minuta kasnije u prilici se našao Shimura koji je iskoristio jednu dubinsku loptu i u punom trku sa desetak metara promašio ceo gol.  Radnički je mogao da povede u 22. minutu međutim na loptu koja je prošla sa leve strane kroz peterac Spartaka niko od gostiju nije uspeo da jhe zahvati i pošalje u mrežu. Desetak minuta pre isteka prvog poluvremena Micić je uputio odličan šut sa oko dvadeset metara i naterao golmana Ostojića da paradom sačuva svoju mrežu.

Drugo poluvreme počelo je kobno po goste. Milan Pavkov je dobio crveni karton zbog prigovora sudiji te je Radnički od 49. minuta bio sa igračem manje. Spartak je iskoristio igrača više i preuzeo terensku inicijativu. Usledio je dobar šut Savkovića sa leve strane, no lopta odlazi tik pored stative u gol aut. Pokušao je Kerkez glavom u 56. minutu, ali bio je dosta slab udarac pa je golman Živković lako otklonio opasnost. Dva minuta kasnije odlična prilika za Shimuru koji glavom loptu sa par metara šalje pored gola.

Subotičani su do vodstva došli u 66. minutu, kada je sudija Obradović pokazao na belu tačku nakon što je Stanković u šesnaestercu oborio Čečarića. Siguran sa bele tačke bio je Nikolić za vodstvo od 1:0. Trinaest minuta kasnije novi penal za Spartak, nakon igranja rukom igrača iz Niša u svom šesnaestercu. Nikolić je ponovo bio siguran izvođač najstrože kazne te je Spartak poveo sa 2:0 u 79. minutu i time rešio pitanje pobednika ovog duela.

U poslednjem kolu Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Partizana. Taj meč se igra u četvrtak 17. maja u 19 časova.