Spartak Ždrepčeva krv – Vojvodina 0:1 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Meč igran bez prisustva publike. Sudija: Milanović Miloš. Strelci: 0:1 Gemović (50. minut)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Ivančević, Tekijaški, Milošević, Đurasović (71. Shimura), Vidaković (88. Baić), Savković (88. Jovanović), Srećković (88. Vujanović), Tufegdžić, Bijelović (59. Jočić).

Vojvodina:  Vukliš, Devetak, Čović, Zukić (79. Vukadinović), Đorđević, Andriž, Drinčić, Mrkaić (90. Đurić), Gemović (90. Mladenović), Bralić, Stojković.

Vojvođanski derbi završen je minimalnom pobedom Vojvodine koja je u ovom susretu bila sretnija i iskoristila grešku u odbrani subotičana. Novosađani su pobedili golom koji je postigao Gemović u 50. minutu.

Spartak je utakmicu počeo sa čak šest bonus igrača što se nije odrazilo na kvalitetnu utakmicu koju su prućila oba rivala. Domaći su zapretili preko Lazara Tufegdžića a zatim se u prilici našao i Luka Bijelović čiji šut završava pored gola. Vojvodina je preuzela inicijativu ali bez opasnijih prilika za gol. Drinčić je proigravao svoje saigrače koji nisu uspevali da ozbiljnije ugroze gol Dujmovića. Pokušao je Drinčić iz slobodnog udarca iz velike daljine ali istakao se golman subotičana koji je prozreo nameru iskusnog igrača Vojvodine. Uzvratili su subotičani i ponovo je u prilici bio Tufegdžić nakon asistencije Dunđerskog, šutirao je iz okreta no golman Vukliša je paradom sačuvao svoju mrežu. U 32. minutu Vojvodina je pokušala preko Gemovića nakon čijeg šuta glavom lopta završava u rukama golmana Dujmovića. Izvelis u gosti opasan napad i u 38. minutu, Stojković je proigrao Gemovića koji loptu šalje pored gola. Samo minut kasnije najbolja prilika za Spartak, Savković je proigrao Srećkovića koji šutira sa ivice kaznenog prostora, ali Vukliš, golman Vojvodine krajnjim naporom uspeva da zaustavi loptu.

Drugo poluvreme počelo je ozbiljnim napadom domaćih, Tufegdžić je proigrao Bijelovića koji se našao pred golom Vojvodine, u poslednjem trunutku šut je izblokirao Đorđević i time je i ova šansa Spartaka ostala neiskorišćena. Pobedonosni gol Vojvodina je postigla u 50. minutu čime su kaznili prilike domaćih, Nemanja Čović je šutirao sa desne strane lopta se od golmana odbila do Miodraga Gemovića kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu. Nakon primljenog gola Spartak je preuzeo inicijativu sa velikom željom da dođu do poravnanja. Međutim, domaći igrači nisu uspeli da nadmudre odbranu rivala te je meč završen pobedom Novosađana od 1:0.