Spartak Ždrepčeva krv – Proleter 3:1 (3:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 350. Sudija: Danilo Nikolić. Strelci: 1:0 Nikolić (6.), 2:0 Bijelović (24.), 3:0 Nikolić (45.), 3:1 V. Ilić (48.)

Spartak Ždrepčeva Krv: Dubljanić, Jezdimirović, Filipović (80. M. Bogićević), Ostojić, Vidović, Tošeski (44. Đurasović), Vidaković, Todoroski (80. Moris), Tufegdžić, Bijelović, Nikolić.

Proleter: Petrić, Milošević, Andrejević, M. Jovanović (46. Skopljak), Mitrović, Kojić (46. B. Jovanović), Vukasović (46. J. Ilić), Lun, Ninković, V. Ilić (69. Kaluđerović), Mladenović (80. Serdar)

Subotičani su ostvarili vrednu pobedu i sa puno više samopuzdanja dočekuju preostale utakmice. Nikolić i Bijelović su postigli tri gola u prvom poluvremenu i već tada rešili pitanje pobednika.

Od samog početka utakmice Spartak je krenuo izuzetno agresivno ka protivničkom golu. Igra se preselila na polovinu Proletera i već u 6. minutu poveli su nakon što je Miloš Tošeski proigrao Nikolića koji preciznim šutem donosi prednost subotičanima, 1:0. Nakon primljenog gola Proleter je uzvratio šutem Veljka Ilića, međutim lopta završava u naručju golmana Dubljanića. Spartak je duplirao prednost u 24. minutu, Nikolić je proigrao Bijelovića koji pogađa mrežu za 2:0. Nastavili su domaći sa pritiskom šanse su imali Todoroski i Nikolić, ali se rezultat nije menjao do posledenjeg minuta prvog poluvremena. Jezdimirović je prošao po desnoj strani uputio loptu u kazneni prostor gde je na drugoj stativi bio NIkolić koji je loptu od prečke smestio u mrežu za 3:0.

U nastavku susreta Proleter je zaigrao ofanzivnije. Postigli su gol i 48. minutu, Veljko Ilić je prošao po levoj strani i pogodio gornji levi ugao za 3:1. Primljeni gol je malo trgnuo igrače Spartaka koji su zaigrali angažovanije. Šansu su imali u 65. minutu kada je Tufegdžić proigrao Nikolića koji šutira pored gola. Uzvratili su gosti dobrom igrom i sa par odličnih akcija, ali siguran na golu subotičana bio je golman Dubljanić.