Javor – Spartak Ždrepčeva krv 2:3 (1:1)

Stadion FK Javor u Ivanjici. Gledalaca: oko 700. Sudija: Danilo Grujić. Strelci: 0:1 – Kerkez u 21. min, 1:1 – Mfutila (36.), 1:2 – Jovović (58.), 1:3 – Mudrinski (63. iz penala), 2:3 – Tripković u 73. minutu.

Javor Matis: Đogatović, Ristovski, Milović, Karišik, Amanović, Sević, Milanović, Tomanović (69. Tripković), Gafurov (66. Ilić), Cvetković, Mfutila (85. Stojaković).

Spartak Ždrepčeva krv: Jović, Radovanović, Bašanović, Kerkez, Tomović, Pantić, Stojković, Glavčić (54. Torbica), Jovović (75. Krefl), Ivanović i Mudrinski

Subotičani su ostvarili veoma važnu pobedu u borbi za plej of i još jednom pokazali da bolje partije pružaju na gostujućim terenima. Na teškom terenu natopljenom vodom publika je mogla da vidi pet golova.

Spartak je do vodstva došao u 21. minutu nakon slobodnog udarca koji je izveo Glavčić a najbolji u skoku je bio Kerkez koji glavom loptu šalje u mrežu. Desetak minuta kasnije Javor je uspeo da izjednači rezultat. Dobar centaršut Ristovskog iskoristio je Mfutila koji glavom poravnava na 1:1. Početak drugog poluvremena pripao je domaćinima koji su u tim trenucima imali odličnu priliku za preokret na utakmici. Nije se proslavio Gafurov koji iz odlične situacije loptu šalje preko gola.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi vrlo brzo su se oslobodili pritiska i u 58. minutu stigli do novog vodstva. Jovović je iskoristio nesmotrenost odbrane Javora i doveo svoj tim u vodstvo od 2:1. Subotičani su treći gol postigli sa bele tačke u 63. minutu pošto je Karišik oštro startovao u svom kaznenom prostoru. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ognjen Mudrinski. Deset minuta kasnije domaćini su smanjili na 2:3 preko Tripkovića koji je samo par minuta pre nego što se upisao u listu strelaca ušao u igru sa klupe. Do kraja susreta pokušavali su igrači Jovora sa presingom kako bi bar izjednačili rezultat, međutim odbrana Spartaka  je delovala sigurno i uspešno okončala sve zadatke.