1/4 FINALE KUPA SRBIJE: SPARTAK ŽK – MLADOST 1:2 (1:0)

Spartak Ždrepčeva krv – Mladost 1:2 (1:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: 200. Sudija: Jovanović Srđan. Strelci: 1:0 Šormaz (44.), 1:1 Bojović (60.), 1:2 Pejović (80.); Crveni karton: Milošević (41.)

Spartak Ždrepčeva krv: Lučić, Kerkez (82. Đenić), Torbica (62. Glavčić), Đorđević, Radovanović (53. Tufegdžić), Dunđerski, Šormaz, Vukćević, Obradović, Rakić, Mladenović

Mladost: Rosić, Leković, Milošević, Pešić (46. Andrić), Ristić (72. Pavlović), Sinđić, Pejović, Tumbasević, Bojbović, Dimić (30. Radivojević), Jovanović

Fudbaleri Spartaka eliminisani su u četvrtfinalu Kupa Srbije, pošto su na svom terenu poraženi od Mladosti posle rezultatskog preokreta sa 2:1.

Trener domaćih Predrag Rogan izveo je kombinovani sastav koji je u prvom poluvremenu bio bolji rival na terenu. Gosti su u 41. minutu ostali bez kapitena Miloševića koji je nakon starta nad Šormazom dobio drugi žuti karton i morao da napusti meč. Spartak je ubrzo iskoristio brojčanu prednost i poveo sa 1:0, nakon akcije koja je potekla od Mladenovića pa nakon duplog pasa sa Torbicom usledio je centaršut, Rakić je zakačio loptu u petercu koja je došla do Šormaza koji je šalje u praznu mrežu.

U nastavku meča iako sa igračem manje, Mladost je uspela da dođe do rezultatskog preokreta. Rezultat je poravnao Bojović u 60. minutu nakon dobro ubačene lopte Tumbasovića u kazneni prostor Spartaka. U 80. minutu gosti dolaze do rezultatskog prteokreta. Ponovo je Tumbasević poslao loptu pred gol Spartaka a ovaj put najprisebniji je bio Aleksandar Pejović za 1:2 i plasman Mladosti u polufinale Kupa Srbije.