PARTIZAN – SPARTAK ŽK 1:0 (1:0)

Loading Events
This event has passed.

U okviru 27. kola Super lige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Partizana u Beogradu.

Partizan – Spartak Ždrepčeva krv 1:0 (1:0)

Beograd, Stadion FK Partizan. Gledalaca: oko 3.000. Sudija: Stanko Ostraćanin. Strelci: 1:0 Baždar (21.)

Partizan: Jovanović, Stojković, Kovačević, Marković, Antić, Ovusu, Zahid (76. Trifunović), Kalulu (65. Severina), Natho (58. Kastiljo), Goh, Baždar (58. Nikolić).

Spartak Ždrepčeva krv: Vulić, Mijailović (65. Kolins), Bogićević, D. Kerkez (46. Stanojev), Ćalasan, M. Kerkez (46. Prijović), Đurasović (65. Tomović), Lukić, Mijić, Babić, Ubiparip (65. Mudrinski).

Fudbaleri Spartaka poraženi su od Partizana u utakmici 27. kola Mozzart bet Super lige sa minimalnih 1:0. Subotičani su odigrali dobar meč i mogu da žale za svojim šansama pre svega u poslednjih dvadeset minuta.

Bolje su crno beli otvorili utakmicu, šanse je na početku ima Baždar, ali lopta odlazi preko gola. U 15. minutu nakon ubacivanja Kalula uz šesnaesterac Spartaka loptu je zahvatio Natho i proslavio golmana Vulića koji paradom spašava svoju mrežu. Partizan je poveo u 21. minutu, Natho je šutirao sa oko 16 metara golman Vulić je na kratko odbio loptu, na koju je natrčao Baždar i msestio je u mrežu za 1:0. Nakon primljenog gola Spartak se oslobodio pritiska i počeo da preti. Pokušao je Ćalasan glavom u 33. minutu, ali bio je to slab šut. Najbolju priliku da udostruče prednost domaći su imali u 40. minutu kada je Antić izveo slobodan udarac loptu je glavom zahvatio Kovačević, ali ona odlazi pored gola.

U drugom poluvremenu Spartak je krenuo smelije ka protivničkom golu. Pokušao je Mijailović iz daljine, lopta odlazi pored gola. Subotičani su imali više loptu u nogama, međutim nisu uspeli stvoriti neku ozbiljniju priliku do sa druge strane Parttizan je ozbiljno pretio iz kontranapada. U poslednjih dvadeset minuta Spartak je krenuo još ofanzivnije. Izveo je Spartak čak 11 kornera u drugom poluvremenu u odnosu na domaće koji nisu imali ni jedan što dovoljno govori o terenskoj inicijativi subotičana. Šansu za izjednačenje imao je Mudrinski u 84. minutu, ali golman Jovanović je odlično odreagovao. Tri munuta kasnije nova šansa subotičana, Atule je izbegao ofsajd zamku, krenuo ka golu, međutim Kovačević ga je u poslednjem trenutku sprečio. Partizan se odlično branio i na kraju sačuvao svoju prtednost iz prvog poluvremena.