SPARTAK ŽK – CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:0)

U okviru 23. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Crvene zvezde.

Spartak Ždrepčeva krv – Crvena zvezda  1:2 (1:0)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Lukić Lazar. Strelci: 1:0 Furtula (35.), 1:1 Ivanić (80.), 2:1 Sanogo (88.)

Spartak Ždrepčeva Krv: Dujmović, Dunđerski, Ivančević (90. Vidović), Tekijaški, Milošević, Marčić (90. Đurasović), Shimura,  Savković (90. Rajović), Tufegdžić, Srećković (69. Vidaković), Furtula (69. Jovanović)

Crvena Zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić (60. Sanogo), Petrović (60. Gavrić), Nikolić, Ivanić, Falko (27. Ben), Falčineli (78. Krstović), Pavkov (60. Srnić)

Odlična utakmica je viđena na Gradskom stadionu u Subotici. Igralo se u visokom ritmu svih 90. minuta, bilo je puno uzbuđenja da bi na kraju slavila Crvena zvezda posle rezultatskog preokreta. Spartak je poveo u u 35. minutu da bi beograđani u finišu za sedam minuta postigli dva gola iz prekida i odneli sva tri boda.

Prvu priliku na utakmici imala je Crvena Zvezda, Petrović je u 7. minutu gađao iz daljine, golman Dujmović loptu odbija u korner. Beograđani su zapretili u 14. minutu, Falčineli je nakon asistencije Ivanića prebacio gol. Spartak je uzvratio dva minuta kasnije, Srećković je šutirao, ali siguran je bio golman Borjan. Utakmica se igrala u jakom ritmu, ređale su se prilike. Falko se u 22. minutu oslobodio svog čuvara šutirao iz voleja a golman Dujmović je smireno sačuvao svoju mrežu. Subotičani su u 36. minutu iznenadili aktuelnog prvaka države, izveli su brzu kontra akciju, Furtula je pobegao svojim čuvarima i na kraju prebacio golmana Borjana za 1:0. Nakon primljenog  gola Crvena Zvezda je pojačala ritam, pokušao je Falčineli u 43. minutu, međutim lopta odlazi preko gola.

Dobra utakmica i u nastavku, igralo se u visokom ritmu. Spartak se odlično suprostavio najboljoj ekipi Srbije. Crvena Zvezda koja je bila u rezultatskom zaostatku, vršila je pritisak dok su domaći opasno pretili preko brzih kontra napada. Ivanić je u 57. minutu pogodio spoljni deo mreže. Crveno-beli su imali šansu desetak minuta kasnije, Gajić je pogodio stativu lopta se odbila do Bena čiji šut sa gol linije zaustavlja Dunđerski. Kako se meč bližio kraju, Beograđani su sve više pritiskali gol protivnika. Golman Dujmović je odličnim intervencijama čuvao svoju mrežu.

Crvenoj zvezdi se isplatio veliki pritisak, do izjednačenja su došli u 81. minutu, Ben je izveo korner a najsnalažljivi pred golom Subotičana bio je Ivanić koji je loptu glavom poslao u mrežu za 1:1. Dva minuta kasnije Ben pogađa prečku nakon čega je usledila brza kontra Spartaka, Tufegdžić se sjurio ka golu protivnika, ušao u šesnaesterac, gde ga je zaustavio Pankov. Dva minuta do isteka regularnog dela utakmice Crvena Zvezda je stigla do rezultatskog preokreta. Ponovo je Ben izveo korner sa leve strane, Sanogo je odlično skočio i glavom pogodio za konačnih 2:1.