SPARTAK ŽK – IMT 2:1 (1:1)

U okviru 1. kola Super lige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu IMT-a.

Spartak Ždrepčeva krv – IMT 2:1 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 1.500, Sudija: Stanko Ostraćanin. Strelci: 0:1 Luković (15. iz penala), 1:1 A.S. Đurasović (43.), 2:1 Hrstić (64. minut)

Spartak Ždrepčeva krva: Manojlović, Bogićević, Kerkez, Bugarin, Tanasijević  (80. Stanojev), A.S.Đurasović, Mijić, Miodragović (68. Vidović), Todoroski (80. Tošeski), Ubiparip (56. Rođević), Hrstić (80. Bijelović).

IMT: Gordić, Glišić, Svić, Delević, Ćirković, Kijevčanin (84. Lambulić), Vukić (92. Zulfić), Radočaj, L. Luković, Stamenić (80. Živojinović).

Spartak je došao do pobede u premijeri nove sezone savladavši neugodnu ekipu IMT sa 2:1 posle rezultatskog preokreta i velike borbe uz veću inicijativu gostiju.

Nakon početnog odmeravanja snaga IMT  je preuzeo inicijativu te vršio pritisak ka golu subotičana. Pokušao je Luka Luković, međutim povratnik u redove Spartaka, Dejan Kerkez odlično je odreagovao i izblokirao šut. Par minuta kasnije nova šansa za IMT i ponovo je Kerkez bio uspešniji. U 15. minutu isplatila se inicijativa gostiju. U istom napadu IMT-a, domaćini su napravili dva prekršaja u svom kaznenom prostoru za vrlo kratko vreme. Prvo je Todoroski nesmotreno startovao nad Kijevčaninom visoko podigavši nogu ka licu protivnika da bi par sekundi kasnije Bogićević načinio prekršaj nad Milošem Lukovićem. Nakon kosnultacija iz VAR sobe sudija Ostraćanin dosudio ne najstrožu kaznu zbog prvog prekršaja. Precizan sa 11 metara bio je Miloš Luković za vodstvo gostiju od 1:0. Desetak minuta kasnije IMT je mogao da duplira prednost, nakon brze kontra akcije Luković i Radočaj su se našli ispred golmana Manojlovića, međutim nisu uspeli da loptu sprovedu u mrežu. Imali su gosti još dve izgledne šanse iz kojih je kao pobednik izašao golman Manojlović. Kako se poluvreme bližili kraju Spartak se oslobađao pritiska i počeo da preti. Pokušao je prvo Todoroski šutem sa ivice šesnaest metara, međutim rezultat se nije menjao. Spartak je do izjednačenja stigao u 43. minutu nakon što je Đurasović iskoristio pas Ubiparipa i sa oko 20 metara uputio silovit i precizan šut te iznenadio golmana Gordića za 1:1.

Početkom drugog poluvremena ponovo su gosti imali terensku inicijativu i pretili da ugroze golmana Manojlovića. Stigli su i do gola u 55. minutu kada je Luka Luković glavom loptu sproveo u mrežu. Ipak, nakon konsultacija iz VAR sobe pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije igrača IMT. Spartak je u 64. minutu preokrenuo rezultat, Hrstić se našao usamljen pred golom IMT , iskoristio dobar centaršut i glavom doveo svoj tim u vodstvo.  Gosti se nisu predavali uzvratili su preko Stamenkovića, ali lopta odlazi preko gola. Imao je IMT još par poluprilika, ali su domaći uspeli da sačuvaju svoj merežu i upišu prva tri boda na startu prvenstva.