SPARTAK ŽK – JAVOR 1:0 (0:0)

U okviru 30. kola Super lige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Javora.

Spartak Ždrepčeva krv – Javor 1:0 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 600. Sudija: Aleksandar Živković. Strelci: 1:0 Mudrinski (90+1. minut)

Spartak Ždrepčeva krv:  Vulić, Mijailović, Bogićević, Ćalasan, Vitorović (70. Kerkez), Mijić, A.S. Đurasović, Stanojev, Todoroski (90+3 Martinović), Tomović (55. Mudrinski), Kolins (71. Krsmanović)

Javor: Manojlović, Dolmagić (74. Ilić), Tojčić, Leandro, Obradović, Milošević, Gojković (86. Eliomar), Dukure, Marjanović (86. Petrović), Šarić (68. Mićić), Stjuart (86. Ratković)

Fudbaleri Spartaka prekinuli su negativan niz, golom Ognjen Mudrinskog u 91. minutu savladali su ekipu Javora sa 1:0. Novi šef struke Miloš Kruščić pobedom je startovao na klupi Subotičana koji sada u puno boljoj atmosferi očekuju nastavak takmičenja u plej aut ligi.

Meč je bio važan za oba rivala koja su u susret ušla sa podjednakim brojem bodova sa po 31. Važnost osvajanja bodova za oba rivala primetila se na terenu, utakmica je bila čvrsta gde su oba tima pre svega pazila na svoj gol. Spartak je imao više od igre, međutim nisu uspeli da naprave ozbiljiniju priliku za gol. Prvu priliku imao je Kolins u 218. minutu koji je na atraktivan način „makazicama“ pokušao da savlada golmana Manojlovića. Usledio je šut Todoroskog i u finišu prvog dela slobodan udarac koji je izveo Mijić a lopta prohujala iznad prečke. Javor je najbolju priliku imao i finišu prvog poluvremena, međutim nakon konsultacija iz VAR sobe akciju koja je prethodila eventualnom golu opravdano je prekinuta zbog ofsajd pozicije.

Spartak je krenuo smelije u nastavku susreta. Pokuaš je Todoroski međutim lopta odlazi iznad gola. Šansu je kasnije imao Kolins kada se istakao golman Manojlović kao i posle šuta Mudrisnkog. Pokušao je Mijić u 85. minutu, ali je ponovo čuvar mreže kluba iz Ivanjice odličnom intervencijom sprečio vodstvo. Ipak u sudijskoj nadoknadi domaćini su stigli do gola, Mijić je centrirao mladi Krsmanović je glavom spustio loptu pred Mudrinskog koji volej udarcem loptu šalje u mrežu za 1:0 i veoma važna tri boda.