SPARTAK ŽK – RADNIČKI 3:0 (3:1)

U okviru 34. kola (četvrtog kola plej-aut faze) Super lige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Radničkog iz Niša.

FK Spartak Ždrepčeva krv – Radnički (Niš) 3:1 (3:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 300. Sudija: Stamenković Ivan. Strelci: 1:0  Todoroski Andrej (3.), 2:0 Tomović Stefan (27.), 3:0 Lukić Jovan (45.), 3:1 Vukić (72.)

Spartak Ždrepčeva krv: Vulić, Bogićević, Mijailović, Ćalasan, Vitorović (44. Prijović), Stanojev, Lukić (67. Tošeski), Đurasović, Tomović (80. Babić), Todoroski, Mudrinski (67. Atuele).

Radnički Niš: Stevanov, Addo (46. Ćolović) Belaković (46. Ilić), Cvetković (46. Stojanović), Luković, Petković (80. Frei), Petrović, Vojnović, Vukić, Yamkam, Yusuf

Fudbaleri Spartaka nastavili su sa dobrim igrama, na Gradskom stadionu u Subotici pobedili su Radnički iz Niša sa 3:1 i sve mirnije ulaze u samu završnicu prvenstva. Domaći su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu koje su odlično odigrali i postigli čak tri gola.

Iskoristio je Spartak svoju prvu priliku i već u 3. minutu poveo sa 1:0. Stvorila se gužva u šesnaestercu Radničkog lopta je došla do Todoroskog koji sa oko sedam metara šutira iz prve i pogađa mrežu. Nastavio je Spartak sa pritiskom u 21. minutu pokušao je Đurasović sa oko 20 metara, ali lopta odlazi preko gola. Subotičani su u 27. minutu duplirali prednost, napravili su brzu akciju, lopta je došla do Tomovića koji je solo prodorom došao sam ispred golmana Stevanovića i rutinski loptu pored njega poslao je u mrežu za 2:0.

Nakon dva primljena gola i Radnički je pokazao svoje kvalitete. U 37. izveli su slobodan udarac sa oko 30 metara, loptu je u šesnaestercu glavom zahvatio Yusuf Bamidele, međutim golman Vulić je bio siguran. Pokušao je sledećem napadu Cvetković iskosa sa leve strane a lopta završava u rukama golmana Vulića. U samom finišu prvog poluvremena novi gol za subotičane, Tomović je sa svoje polovine dao dugačak pas Lukiću koji je u punom trku primio loptu, utrčao u šesnaesterac i u situaciji jedan na jedan sa golmanom Radničkog postigao treći gol za Spartak.

Radnički je u nastavku utakmice preuzeo terensku inicijativu. Priliku je u 50. minutu imao Petrović, no lopta odlazi pored gola. Desetak minuta kasnije Ilić je pokušao sa ivice šesnaest metara, međutim lopta završava u rukama golmana Vulića. Nastavili su gosti sa akcijama, pokušao je Luković nakon asistencije Ilića i ponovo proslavio čuvara mreže Subotičana.  Spartak je u 68. minutu bio blizu novog gola. Todoroski je uposlio Stanojeva koji šutira na gol, nakon odbrane golmana Stevanovića, lopta dolazi do Atule Colinsa koji sa par metara promašuje gol. Radnički je do gola stigao u 71. minutu kada se u šesnaestercu Spartaka odlično snašao Vukić i smanjio na 3:1.

Spartak je mogao i do četvrtog gola, kada je Stefan Tomović je sa oko 18 metara pogodio mesto gde se spajaju prečka i stative, lopta se odbija do Todoroskog koji promašuje ceo gol. Četiri minuta pre kraja Bamidele je mogao da smanji vodstvo subotičana, međutim Vulić sigurnom intervencijom čuva svoj gol.