Crvena Zvezda – Spartak Ždrepčeva krv 1:0 (1:0)

Stadion Rajko Mitić u Beogradu. Sudija: Dragan Čolović. Gledalaca oko 4.000. Strelci: Boaći 22 min (p)

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Donald, Krstičić, Gobeljić, Kanga (68. Pešić), Radonjić, Boaći (89. Milijaš)

Spartak: Ostojić, Stojković, Ćalasan (46. Kerkez), Radovanović, Hajdin, Šimura, Jočić, Čečarić (88. Šormaz), Nikolić, Savković, Ivanović.

Fudbaleri Spartaka doiživeli su tek drugi prvenstveni poraz u ovoj sezoni. Večeras su na stadionu Rajko Mitić poraženi od lidera na tabeli ekipe Crvene Zvezde sa 1:0, golom koji je postigao Boaći iz penala u 22. minutu u odloženoj utakmici 9. kola.

Spartak je mogao do vodstva u 4. minuti nakon greške golmana Borjana koji nije uspeo da zaustavi jednu povratnu loptu, međutim ubrzo je sustigao i zaustavio na gol liniji.  U sledećem napadu Boaći je uleteo u kazneni prostor, loptu uputio na drugu stativu do Radonjića, u poslednji čas odreagovala je odbrana Spartaka i sprečila najgore.

Subotičani su odgovorili brzim napadom koji je završio Nikolić, međutim na dvadesetak metara od gola akcija je prekinuta zbog ofsajda koji je dosuđen. Zvezda je do vodstva došla u 22 minutu kada je Radovanović neopreznim startom zaustavio Boaćija u petercu. Dosuđen je penal koji je uspešno realizovao Boaći za 1:0. Nakon primljenog gola Spartak je krenuo znatno ofanzivnije ka golu protivnika a sa druge strane Zvezde je pretila preko raspoloženog  Radonjića, ali sve akcije su završene bez ozbiljnijih prilika za gol.

U drugom poluvremenu nakon nešto sporijeg ritma, fudbaleri Spartaka su zapretili u 60. minutu i to sa dve prilike u kratkom periodu. Petnaest minuta pre kraja Radonjić je odlično prošao pored dva igrača Spartaka, ali kada je došao u zonu šuta lopta mu je prešla preko noge. U finišu utakmice Nikolić je uleteo u kazneni prostor, ali po oceni sudija i ovo je bila ofsajd situacija.

Spartak u nedelju igra protiv Radnika  u Surdulici u okviru 15. kola Super lige.