Spartak Ždrepčeva krv – Napredak 2:1 (1:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Lukić Lazar. Strelci: 1:0 Čečarić (15. min), 2:0 Savković iz penala (53. min), 2:1 Ndiaye (70. min)

Spartak Ždrepčeva krv: OSTOJIĆ Miloš, ĆALASAN Nemanja, KERKEZ Dejan, STOJKOVIĆ Aranđel, JOČIĆ Branimir (71. TORBICA Vladimir), SHIMURA Noboru, VUKČEVIĆ Andrija (42. TEKIJAŠKI Nemanja), SAVKOVIĆ Mile, ĐURIČIN Ognjen (46. GLAVČIĆ Nemanja), NIKOLIĆ Nemanja, ČEČARIĆ Bojan.

Napredak: PETROVIĆ Nikola, KOSTIĆ Miroljub, ŠLJIVIĆ Nenad, VULIĆ Miloš, VEŠKOVAC Dušan, VUKANOVIĆ Aleksa, ZEC Ðuro (78. NIKOLIĆ Stefan), BORANIJAŠEVIĆ Nikola, RUŠEVIĆ Anes (60. MARKOSKI Jovan), NDIAYE Ibrahima, OSTOJIĆ Miloš

Fudbaleri Spartaka ostvarili su i treću uzastopnu pobedu u plej ofu i time istakli da su najozbiljniji kandidati za mesto koje vodi u Evropska takmičenja. Utakmica je odigrana pred oko 1.000 ljubitelja fudbala u odličnoj sportskoj atmosferi u kojoj su oba rivala igrala veoma ofanzivno.

Domaćini su prvi zapretili već u 1. minutu kada je Nikolić sa desetak metara prebacio ceo gol. Napredak je uzvratio tri minuta kasnije kada je Zec odlično šutirao, ali je lopta otišla pored gola. Gosti su nastavili sa napadima, Vukanović je odlično povukao po levoj strani uposlio Ndiaya koji je ostao kratak i tako propustio šansu. Subotičani su poveli u 15. minutu iz brze akcije, Savković se oslobodio svojih čuvara lepo uposlio Shimuru na desetak metara koji je u padu loptu uspeo samo da prosledi na drugu stativu gde je nasnalažljiviji bio Čečarić, koji iskosa sa desne strane loptu uspeva da pošalje u mrežu pored istrčalog golmana za 1:0

Nakon vodstva fudbaleri Spartaka su terensku inicijativu prepustili gostima koji su to obilato koristili. Ndiaye je odlično šutirao u 17. minut i istikao golmana Ostojića koji je refleksno sačuvao svoj gol. Gosti su odličnu priliku imali u 22 minutu kada je iz gužve u šesnaestercu lopta upućena ka golu Spartaka gde je na liniji zaustavio Stojković. Pokušao je Ndiaye i u 33 minutu no lopta odlazi tik pored stative. Najbolju priliku Napredak je imao u 39 minutu nakon što je dosuđen penal za njih. Loptu je uzeo Vukanović, no golman Spartaka Ostojić je pokazao svoje kvalitete i zaustavio šut sa bele tačke. U finišu prvog poluvremena Spartak se oslobodio pritiska te zapretio preko Savkovića koji se našao sam pred golom Napredka, ali golman Petrović zaustavlja šut napadaču Spartaka.

54 savkovic iz penala 2:0
70 glavom 72 za 2:1