Spartak Ždrepčeva krv – Kolubara 4:3 (0:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca oko: 100, Sudija: Aleksandar Živković. Strelci: 0:1 Marjanović (35.), 1:1 Srećković (52.), 2:1 Nikolić (iz penala 63.), 3:1 Nikolić (71.), 3:2 Đuranović (75.), 3:3 Andrić (86.), 4:3 Toševski (90+1)

Spartaki Ždrepčeva krv: Dubljanić, Jezdimirović, M. Bogićević, Ostojić, Vidović (82. Tomašković), Tošeski, Šćepanović (76. Đurasović), Bijelović, Tufegdžić, Srećković, Nikolić.

Kolubara: Stanivuković, Janković, Radovanović, Đurić, Kočović (77. Andrić), Stojanović, Nikolić, Marjanović (83. D Antić), Bojić, Petronijević (76. Mladenović), Đuranović

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi su nakon preokreta stigli do pobede u uzbudljivoj utakmici u kojoj je postignutio čak sedam golova akonačan pobednik je odlučen u poslednjim trenucima susreta odličnim golom Tošeskog iz slobodnog udaraca sa oko 20 metara.

Domaći fudbaleri su od starta krenuli agresivno ka golu, međutim svaki njihov pokušaj su igrači Kolubare uspešno zaustavljali. I ono što nisu uspeli Subotičani jesu gosti iz Lazarevca u 35. minutu susreta. nakon izvedenog kornera lopta je došla do Stefana Marjanovića koji je savladao golmana Dubljanića za 0:1.

Drugo poluvreme je bilo izuzetno uzbudljivo. Spartak je zaigrao znatno bolje i već posle sedam minuta igre stigli su dopravnanja golom Srećkovića koji je iskoristio dobru asistenciju Lazara Tufegdžića. U 62. minutu dosuđen je penal za domaćini nakon intervencije iz VAR sobe pošto je jedan od igrača Kolubara igrao rukom u svom šesnaestercu. Siguran sa bele tačke bio je Nikolić za rezultatski preokret od 2:1. Nakon propuštene šanse u 68. minutu, pošto je golman Stanivuković bio uspešniji, Nemanja Nikolić postiže gol u 71. minutu nakon još jedne odlične asistencije Lazara Tufegdžića za 3:1. Činilo se tada da je utakmica rešena, međutim gosti se nisu tako lako hteli odreći mogućeg ulaska u plej of. Zaigrali su agresivnije što im se isplatilo već u 74. minutu kada je Đuranović smanjio zaostatak, 3:2. Osokoljeni postignutim golom gosti su nastavili sa pritiskom i u 86. minutu stigli do poravnanja preko Nemanje Andrića. Nije tu bio kraj drame i golova na utakmici. Spartak je ipak uspeo doći do konačne pobede i osvajanja važna tri boda. Đurić je nepropisno zaustavio Tufegdžića te je sudija Živković dosudio slobodan udarac na oko 20 metara od gola. Slobodan udarac izveo je Tošeski te loptu pored živog zida uz stativu poslao u mrežu za konačnih 4:3.