Borac – Spartak Ždrepčeva krv 0:4 (0:2)

Stadion Mladosti u Lučanima. Gledalaca: oko 500, Sudija: Srđan Obradović. Strelci: Ivanović 14., Nikolić 37. i 56. , Savković 49. minut.

Borac: Mišić, Obradović, Ignjatijević, Perišić, Marinković (62. Pajović), Kostić, Zoćević, Propadalo, Savić (55. Stanković), Tripković, Bogićević (46. Janković)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Stojković, Ćalasan, Kerkez, Hajdin (53. Vukčević), Jočić (57. Dunđerski), Šimura (40. Krmar), Ivanović, Savković, Nikolić.

Fudbaleri Spartaka ostvarili su drugu uzastupnu pobedu u novom prventvu i time izbili u vrh prvenstvene tablice sa 6 osvojenih bodova.

Subotičani su bili ubedljivi protiv Borca, savladali ih sa 4:0 a po prikazanim prilikama rezultat je mogao biiti i ubedljiviji. Prve prilike imali su na samom početku meča preko Ivanovića u 3. i Stojkovića u 6. minutu susreta. Spartak je poveo u 14. minutu kad je Nikolić idealno uposlio Ivanovića koji loptu šalje u mrežu. Subotičani su duplirali prednost u 37. minutu, ovaj put Savković je pronašao Nikolića koji je nepogrešiv. Samo dva minuta kasnije Savković nije uspeo da iskoristi stopostotnu šansu pošto je loptu poslao preko gola.

Nije se menjao odnos snaga na terenu ni u nastavku susreta. Spartak je sigurnom igrom kontrolisao utakmicu a kad je Savković u 49. minutu pogodio za 0:3, pitanje pobednika je bilo rešeno. Odličnu partiju ponovo je odigrao Nemanja Nikolić koji je svoj drugi gol postigao u 56. minutu na asistenciju Ivanovića. Nikolić je već sada pokazao da će dostojno zameniti Ognjena Mudrinskog, postigao je već tri gola u ovogodišnjem prvenstvu i nalazi se na vrhu liste strelaca.

Treba napomenuti da su za subotičane debitovali Vukčević i mladi Dunđerski koji su ušli u drugom poluvremenu. Pravo iskušenje za ekipu predstoji u narednom kolu u kojem Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Partizana , aktuelnog prvaka države. Ta utakmica se igra na Gradskom stadionu u Subotici u subotu 5. avgusta sa početkom od 19 časova.