Loading Events
This event has passed.

U okviru odloženog 28. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv dočekuje Napredak.

Spartak Ždrepčeva krv – Napredak 0:2 (0:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 500. Sudija: Dalibor Manojlović. Strelci: 0:1 Vidović (10. min), 0:2 Mrkić (80. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Dokić, Dunđerski (30. Hrstić), Tekijaški, Vidović, Urošević, Marčić, Đurasović (46. Milić), Vujanović (46. Molnar), Srećković (77. Kilibarda), Denković, Nikolić (77. Mažić)

Napredak: Stanković, Stević, Rašković (60. Obradović), Desančić, Ožegović, Mijić (90. Deljanin), Aleksić (46. Đorić), Spremo, Mrkić (86. Pavićević)

Niz fudbalera Spartaka od tri uzastopne pobede prtekinuo je Napredak u poslednjem ovosezenskom kolu. Ovom utakmicom od plavo belog dresa u ovom momentu se oprostio Nemanja Nikolić kome je istekla pozajmica od Partizana. U rezultatski nevažnoj utakmici Subotičani su predstavili čak četvoricu mladih igrača na koje računaju. Reč je Hrstiću koji je ušao u 30. minutu da zameni povređenog Dunđerskog, Viktor Molnar je ušao na početku drugog poluvremena a petnaest minut apre kraja na teren su ušli i omladinci Ognjen Mažić i Uroš Kilibarda.

Prvu ozbiljniju priliku gosti su pretvorili u vodstvo. Dušan Stević je prošao po desnoj strani, uputio centaršut pred gol domaćina Aleksandar Vidović je promenio pravac i loptu poslao u mrežu za 0:1 u 10. minutu susreta. Spartak je već u sledećem napadu mogao da izjednači, međutim Nemanja Nikolić se nije najbolje snašao pred golom Napredka. Pokušao je Milan Marčić iz daljine u 22. minutu, međutim gostujući golman paradom čuva svoju mrežu. Uzvratili su gosti preko Mrkića čiji šut glavom brani golman Dokić. Pokušali su još Desančić i ponovo Mrkić, ali rezultat se do kraja prvog poluvremena nije menjao.

U nastavku susreta Napredak se opredelio za čuvanje svog gola, dok su opasno pretili iz kontranapada. Najbliži  dupliranju vodstva bili su u 57. minutu, kada je Desančić nakon duplog pasa sa Spremom loptu poslao u gol pored istrčalog golmana Dokića, ali odrično je odreagovao mladi štoper Vidović izbio loptu u polje.  Mogao je Denković da izjednači a zatim i Nikolić u 65. minutu ali je golman Napredka odlično odreagovao. Šef struke subotičana je u poslednjih petnaest minuta uveo dva omladinca Mažića i Kilibarda, koji su dobili priliku da se predstave domaćoj publici. Konačan rezultat od 0:2 postavio je Marko Mrkić u 80. minutu.