SPARTAK ŽK – OFK BAČKA 1:0 (1:0)

U okviru 21. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Bačke iz Bačke Palanke.

Spartak Ždrepčeva krv – Bačka 1:0 (1:0)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Maksimović Đorđe. Strelci: 1:0 Furtula (40.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Vidović, Milošević (70. Savković), Shimura, Marčić, Jovanović (71. Jočić), Srećković (82. Branković), Tufegdžić, Furtula.

Bačka: Milojević, Parađina, Nedeljković, Mijatović (81. Pantić), Mitrović, Ratković, Zličić (57. Ivančević), Eskić (81. Pisačić), Svarups (66. Aščerić), Kazačoks (57. Žakula), Zdravković.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi uspeli su da osvoje sva tri boda. Pobedu je doneo novajlija Nikola Furtula koji je iskoristio šansu u 40. minutu za 11 prvenstvenu pobedu Subotičana u ovoj sezoni.

Važnost utakmice i velika želja za pobedom malo je sputala domaćine na početku meča pa je Bačka bila aktivnija i opasnija u uvodnom delu. Golman Dujmović sjajnom intervencijom sačuvao je mrežu u naletima gostiju. Ubrzo su se trgli domaćini i preuzeli inicijativu. Pokušao je Jovanić u 8. minutu no lopta odlazi preko gola. Usledila je nova šansa za Spartak, ipak Srećkovićev centaršut je bio prejak za Tufegdžića. Stezao se obruč oko gola gostiju, Milošević je uputio odličan udarac u 37. minutu, golman Milojević je krajnjim naporom zaustavio taj šut, lopta je došla pred noge Furtuli, ali još jednom je golman Bačke odlično odreagovao.  Spartak je do prednosti došao u 40. minutu, bila je to odlična akcija domaćih koja je završena pogotkom Nikole Furtule.

U nastavku utakmice domaćini su i dalje diktirali tempo igre. Jovanović je uputio precizan šut, da bi sa gol linije Slađan Mijatović loptu izbio i spasio Bačku. Nakon sat vremena igre Tufegdćić glavom nije uspeo da savlada golmana Milojevića. Uskoro su se gosti oslobodili pritiska i stvorili dve lepe prilike. Pokušao je Ivančević iz daljine i Aščerić glavom iz peterca, međutim golman Dujmović je vešto sačuvao svoju mrežu. Odgovorio je Spartak, prilike su imali Srećković, Furtula i Savković, ali rezultat se nije menjao.