ZLATIBOR – SPARTAK ŽK 1:1 (0:1)

U okviru 20. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Zlatibora.

Zlatibor – Spartak Ždrepčeva krv 1:1 (0:1)

Gradski stadion u Užicu. Sudija: Jovan Šegrt. Strelci: 0:1 Tufegdžić (4.), 1:1 Vukić (85.)

Zlatibor: Čubrakvić, Jezdimirović, Nikolić, Momčilović (46. Eliomar), Sević, Krstić, Miloradović (84. Plavšić), Dašić (46. Maletić), Milenković, Janjić, Marković (31. Vukić)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Tekijaški, Vidović, Milošević, Marčić, Shimura, Jovanović (59. Savković), Tufegdžić, Srećković (76. Vidaković), Furtula.

Subotičani se vraćaju sa osvojenim bodom iz Užica, ali mogu da žale što nisu osvojili ceo plen pošto su u prvom poluvremenu kontrolisali utakmicu, nisu iskoristili nekoliko prilika za povećanje prednosti u nastavku propustili da realizuju penal da bi u samom finišu utakmice domaćin poravnao rezultat za podelu bodova.

Spartak je odlično otvorio utakmicu, poveli su već u četvrtom minutu pošto je Lazar Tufegdžić sa oko 12 metara poslao loptu po zemlji koja je završila u mreži. Tri minuta kasnije pokušao je Shimura glavom da udvostruči prednost, ali golman Čubraković je bio siguran. Nastavili su se napadi subotičana, Milošević je u 13. minutu šutirao sa oko petnaest metara i loptu poslao tik pored stative u gol aut. Uzvratili su domaćini preko Markovića koji je pokušao da prevari istrčalog golmana Dujmovića no lopta odlazi van terena. Do isteka prvog dela ravnopravnija igra n aterenu ali bez ozbiljnijih prilika za gol.

Na početku drugog poluvremena najbolja prilika za Spartak. Glavni sudija je pokazao na belu tačku nakon što je Sević nesportski zaustavio igrača Spartaka. Najstrožu kaznu izveo je kapiten Milošević koji je umesto mreže lopptu poslao preko gola. Nakon ove propuštene prilike, Spartak je prepustio igru domaćinu koji je krenuo hrabrije ka golu. Pet minuta pre kraja susreta, Vukić je iz gužve koja se napravila pred golom Subotičana loptu poslao u gornji desni ugao za konačnih 1:1.