SPARTAK ŽK – RADNIČKI 1923 1:2 (1:2)

U okviru 13. kola Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca.

Spartak Ždrepčeva krv – Radnički 1923 1:2 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Andrija Stojanović. Strelci: 1:0 Hrstić (4.), 1:1 Krajišnik (35.), 1:2 Vidosavljević (45+2)

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Tanasin, Filipović, Ostojić, Mitrović, Shimura (80. Moris), Tošeski (46. Tumbasević), Bijelović, Stanić (88. Bosić), Srećković (88. Đurasović), Hrstić (46. Obradović)

Radnički 1923: Leković, Vlajković, Miličić, Cvetinović, Pecelj, Čolović (88. Zorić), Vidović, Krajišnik (72. Srnić), Vidosavljević (88. Brnović), Šimić (72. Ubiparip), Da Silva (59. Stoiljković)

Spartak nije uspeo da prekine negativan niz iako su poveli već u 4. minutu. Radnički je do kraja poluvremena uspeo da preokrene, da bi u nastavku utakmice Spartak bio ofanzivniji, imao terensku inicijativu ali nisu uspeli da savladaju golmana Lekovića.

Utakmice je odlično počela po domaće. U 4. minutu Tanasin je uputio centaršut sa desne strane, loptu je Luka Bijelović glavom prosledio na drugu stativu odakle Hrstić dovodi Subotičane u vodstvo od 1:0. Nakon primljenog gola Kragujevčani su pojačali ritam. Pokušao je glavom Vidović a zatim i šutem sa oko 20 metara Stefan Čolović, međutim u oba navrata golman Subotičana,  Manojlović je bio siguran.  Radnički je poravnao rezultat u 35. minutu, skraćeni korner je izveo Čolović, lopta se odbila od Krajišnika i završila u mreži za 1:1. U nadoknadi prvog poluvremena Kragujevčani su uspeli da preokrenu rezultat. Da Silva je bio u prodoru, nepropsino ga je zasutavio Filipović pa je sudija Stojanović pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Vidosavljević za 1:2.

U drugom poluvremenu Spartak je zaigrao znatno agresivnije sa velikom željom da anuliraju zaostatak. Igralo se uglavnom na polovini koja je pripadala Radničkom 1923. Dobru šansu za poravnanje imao je Obradović u 72. minutu nakon centaršuta Bijelovića. Pokušao je i Shimura par minuta kasnije, ali je golman Leković bio na visini zadatka. Nastavio je Spartak sa napadima, pravio je akcije i pretio golmanu Lekoviću. Poslednju šansu imali su u 90. minutu kada je Moris izveo slobodan udarac Filipović je bio najviši u skoku pred golom Radničkog, ali umesto mreže zatresla se samo prečka.