Spartak Ždrepčeva Krv – Radnički (Niš) 1:2 (0:1)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Nikola Radaković. Strelci: 0:1 Bamidele (18.), 1:1 Jamkam (67. ag), 1:2 Cvetković (84.)

Spartak Ždrepčeva Krv: Manojlović, Mijailović, Bogićević (46. Tomović), Ćalasan, Prijović, Lukić, Babić (65. Dunđerski), Tošeski (46. Stanojev), Mijić, Todoroski (46. Kolins), Ubiparip (46. Mudrinski)

Radnički: Stevanović, Jamkam, Ado, Vojnović, Petković, Stajić, Luković (76. Mesarović), Belaković, Ilić (83. Faj), Bamidele (83. Cvetković), Smajlagić (58. Vukić)

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi nastavili su negativan niz pred svojim navijačima. Subotičani su poraženi od ekipe Radnički iz Niša sa 2:1 u utakmici 28. kola Mozart Super Bet lige, iako su tokom većeg dela susreta imali terensku inicijativu i stvorili više prilika za gol, Radnički se uspešno branio znalački iskoristio svoje šanse i stigao do važnih bodova.

Prvu priliku na meču imali su domaći, Todoroski je uputio loptu pred gol iskosa sa desne strane, Ubiparip je dobro skočio u petercu gostiju, loptu zahvatio glavom, međutim istako se golman Stevanović odličnom odbranom. Par minuta kasnije pokušao je Todoroski iz slobodnog udarca, golman Nišlija loptu izbija u polje koja dolazi do Mijića čiji šut blokira Smajlagić, usledio je samo novi korner. U 17. minutu Radnički je izveo kontranapad i preko izuzetno brzog Bamidelea došao u vodstvo od 1:0. Primljeni gol poremetio je igru subotičana koji su novu ozbiljniju šansu imali u finišu prvog dela, pokušao je Mijailović sa oko 18 metara, međutim nije uspeo da iznenadi golmana Stevanovića.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu šansu za izjednačenje imao je Kolins, međutim golman Radničkog ponovo je dobro intervenisao. Subotičani su do gola stigli u 67. minutu iz jedne neobične situacije i velike greške odbrane Radničkog. Jamkam je ispred Mudrisnkog pokušao da vrati loptu svom golmanu, koji je izuzetno loše odreagovao i dozvolio da mu lopta prođe ispod noge i uđe u mrežu za 1:1. Gosti su uzvratili u 71. minutu, Ilić Vanja se odlično oslobodio svog čuvara ušao u šesnaesterac i sa ivice terena loptu poslao pred gol gde se Bamidele nije snašao te promašio ceo gol. Sedam minuta kasnije šansu za Spartak imao je Lukić, međutim njegov šut sa 16 metara odlazi tik pored stative. Radnički je pobedonosni gol postigao u 84. minutu, prekinuli su napad subotična, izveli brz kontranapad, Mesarović je proigrao Cvetkovića koji šutira iskosa ka golu a lopta se od golmana Manojlovića odbija u mrežu za 1:2. Šansu za izjedančenje u samom finišu utakmice imao je Mudrinski, međutim šutirao je po sredini gola i ponovo istakao golmana Stevanovića.