PRIJATELJSKA UTAKMICA: PROLETER NOVI SAD – SPARTAK ŽK 1:1

U subotu 11.07. fudbaleri Spartaka sastaju se sa Proleterom iz Novog Sada u četvrtoj prijateljskoj utakmici na pripremama na Zlatiboru.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi su u nastavku priprema koje obavljaju na Zlatiboru odigrali dve prijateljske utakmice sa dva različita sastava. Protiv novosadskog Proletera meč je završen bez pobednika 1:1, dok je mlađi sastav Subotičana poražen od Borca iz Banja Luke sa 4:2.

Spartak Ždrepčeva krv – Proleter 1:1 (1:1)

Stadion Švajcarija na Zlatiboru. Meč igran bez publike. Sudija: Miloš Vitić. Strelci: 1:0 Nikolić u 9. min, 1:1 Mirosavljev u 33. min

Spartak Ždrepčeva Krv: Dujmović, Rakić, Jović, Ivančević, Tekijaški, Marčić, Đurasović, Denković, Tufegdžić, Srećković, Nikolić. Igrali još: Dunđerski, Milošević, Krstić, Vidaković

Proleter: Petrić, Andrejević, Janković, Kojić, Mitrović, Pejić, Pinto, Bacanović, Živojinović, Milenković, Mirosavljev, Igrali još: Marjanović, Papović, Ilić, Milošević

Utakmica srpskih superligaša završen je bez pobednika. Spartak je bolje otvorio utakmicu i već u 9. minutu poveo preko Nikolića koji je sa 16 metara pogodio mrežu protivnika. Kako je utakmica odmicala, Proleter je bio nešto angažovaniji i u 33. minutu su uspeli da poravnaju rezultat golom Mirosavljeva. U nastavku utakmice opao je tempo igre i nije bilo izrazitih prilika za gol ni na jednoj strani.